Klienci instytucjonalni

galeria Owińska

Analiza możliwości zabudowy będących w dyspozycji klienta przekształciła się w dopracowaną w szczegółach koncepcję zabudowy tego rejonu Owińsk. Projekt przewiduje budowę zespołu budynków magazynowych i handlowych wraz z niezbędną infrastruktura techniczną i komunikacyjną. Realizacja zabudowy pozwoliłaby wykreować dla tego rejonu gminy nowe centrum gospodarcze i aktywizować zaniedbaną zabudowę sąsiednich magazynów i zabudowy przemysłowej.

kombo Puszczykowo

Duet budynków w Puszczykowie zaprojektowano dla jednego inwestora. W wycofanym w głąb działki budynku mieszkalnym przewidziano 3 kondygnacje użytkowe. W budynku frontowym u zbiegu ulic. Poznańskiej i Jodłowej znajdują się lokale na wynajem lub na planowana działalność gospodarcza właściciela. Prostopadłościenne bryły przenikają się z przeszklonymi otwarciami wnętrz budynku. Kolorystyka „uboga” monochromatyczna wręcz, ma podkreślać wrażenie czystości architektury.

 

manga hotel

Budynek hotelowy z zapleczem gastronomicznym w Poznaniu w dzielnicy Szczepankowo. Niewielki obiekt na kilkanaście pokoi hotelowych, czy raczej hostelowych. Budżet na realizację obiektu i wyposażenia ma być minimalny wg zasady duży efekt małym kosztem. W restauracji mieszczącej się na parterze budynku można będzie spróbować rewelacyjnych smaków kuchni azjatyckiej firmy www.sushi-tokyo.pl. Japoński minimalizm był naturalną inspiracją do zaprojektowania prostej ascetycznej elewacji hotelu.

sodra

Zadanie zlecone przez inwestora nie było najłatwiejsze z punktu widzenia technicznego. Zakup działki z „nieprzeciętnie urodziwym” pawilonem biurowym w pobliżu równie schludnej okolicy bywa inspirujący. Każda nowa substancja może tylko poprawić wygląd zewnętrzny. Niemniej obudowa i doklejanie się do wątłej inżyniersko struktury pawilonu, na słabej jakości gruntach nasypowych było niemałym wyzwaniem projektowym. W tym przypadku nową strukturą jest ekspozycja drewnianych elementów konstrukcyjnych i elewacyjnych będących w ofercie firmy SODRA. Sporo dobrej jakości skandynawskiego drewna na elewacji mocno ociepli wizerunek firmy, a kontrahentom ułatwi identyfikację obiektu w okolicznej zabudowie.

buh KOŚCIELNA WIEŚ

Projekt budynków usługowo-handlowych w Kościelnej wsi stanowi dopełnienie kwartału mieszkalnego zlokalizowanego w sąsiedztwie. Zrealizowane budynki na parterze będą posiadały funkcje handlowe i gastronomiczne. Na piętrze przewidziano funkcje biurowe. Specyficzny układ budynków z charakterystycznymi skosami został połączony przestrzennie lewitującym nad dziedzińcami ażurowym zadaszeniem. Ten dekoracyjny element przestrzeni urbanistycznej ma w zamierzeniu scalać estetycznie i funkcjonalnie trzy niezależne budynki. Ten element stanowi „bramę” kierującą użytkowników w stronę kwartału zabudowy mieszkalnej z mniejszymi lokalami usługowymi zlokalizowanymi na parterze.

DOMY ANTONINEK

Zabudowa mieszkalna jednorodzinna bliźniacza. W każdym z bliźniaczych segmentów znajdują się po dwa lokale mieszkalne 164 i 113m2. Większe z mieszkań posiada 3 sypialnie, pokój gościnny, salon, obszerną piwnicę z garażem na jeden samochód osobowy, rowery itp. Mniejsze z mieszkań usytuowane w środku zabudowy posiada dwie obszerne sypialnie, salon zajmujący parter budynku oraz garaż na jeden samochód w obniżeniu piwnicy. Z poziomu salonu zaprojektowano zejście na taras  stanowiący wyniesienie powyżej poziomu reprezentacyjnego ogrodu. Budynki będą wyposażone w elementy instalacji inteligentnej FIBARO, ogrzewanie podłogowe i posiadają możliwość montażu klimatyzacji.

kaplica Kamionki

Kaplica w Kamionkach to projekt pierwszego etapu realizacji zabudowy wokół planowanego kościoła nowo powstałej parafii w Kamionkach. Zrealizowano część domu parafialnego oraz probostwa. Obecnie trwają prace nad zagospodarowaniem terenu wokół kaplicy oraz wykończeniem elewacji.

Antczak Ostrów Wlkp.

Projekt dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych, to wynik uzyskania pierwszej nagrody w konkursie organizowanego przez dewelopera: firmę Antczak z Kalisza.

W budynku znajduje się 14 mieszkań o różnym metrażu w tym dwa „penthausy” z obszernymi poddaszowymi tarasami. Budynki nawiązują do wcześniejszych zrealizowanych w sąsiedztwie naszych projektów. Zaprojektowano wspólnie z arch. Konradem Idaszewskim.

kościelna wieś

Projekt zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Kościelnej Wsi to kontynuacja prac nad zabudową w sąsiedztwie innych realizacji jednego dewelopera. Zabudowa z uwagi na zbliżenie do ul. Poznańskiej dodatkowo została wyposażona w kompleks budynków handlowo-biurowych stanowiących uzupełnienie funkcjonalne osiedla mieszkaniowego Panorama Park. Projekt uzyskał I nagrodę realizacyjną w konkursie architektonicznym. Pracem razem z arch. Konradem Idaszewskim.

Sushi Tokyo

Realizacja tego budynku to efekt bliskiej współpracy ze świadomym i otwartym na pomysły inwestorem. Ekipa Sushi Tokyo nie przestraszyła się coretn’owskiej stali na elewacji ani białej żywicy na podłodze. Efekt uzyskano zadowalający dla obydwu stron zarówno ze strony funkcjonalnej jak i estetycznej.